До уваги керівників сільськогосподарських підприємств усіх форм власності!

Дата: 18.04.2019 10:58

У зв`язку з початком проведення весняно-польових робіт, для попередження випадків отруєння та загибелі бджіл в результаті обробки посівів сільськогосподарських рослин пестицидами та агрохімікатами фізичні та юридичні особи відповідно до статті 37 Закону України «Про бджільництво» не пізніше ніж за три доби до початку обробки зобов’язані через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 км від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату, зазначається час ізоляції бджіл.

Обробки проводяться в період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години.

Порушення законодавства відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво» та статті 20 Закону України «Про пестициди і агрохімікати», а саме: неповідомлення або надання недостовірної інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин;
приховування або перекручення інформації, що могло спричинити або спричинило загрозу життю та здоров’ю людини, майну і навколишньому середовищу; застосування пестицидів, агрохімікатів і технічних засобів, які не пройшли державні випробування, реєстрацію, перереєстрацію;
використання завідомо фальсифікованих пестицидів і агрохімікатів та інше тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.