A A A K K K
для людей з вадами зору
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

До відома мешканців Бахмутського району!

Дата: 26.03.2019 10:43
Кількість переглядів: 657

Фото без опису

      З метою недопущення позбавлення громадян права на отримання компенсації за надання соціальних послуг особам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, управління праці та соціального захисту населення Бахмутської райдержадміністрації надає інформацію щодо умов  призначення і виплати вищезазначеної компенсації згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 № 558 "Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги".

     

    Щомісячна компенсаційна виплата  (далі - компенсація) призначається непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами).

        Компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у таких розмірах:

       - 15 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з інвалідністю      I групи;

       - 10 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування, особам з інвалідністю II групи та дітям з інвалідністю;

      - 7 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з інвалідністю      III групи та хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування.

        Фізична особа, яка надає соціальні послуги, має право одержувати тільки одну компенсацію незалежно від кількості обслуговуваних осіб, видів та обсягу послуг.

          Для призначення компенсації подаються такі документи:

      1) фізичною особою, яка надає соціальні послуги:

           - заява про згоду надавати соціальні послуги;

           - паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

       - висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що стан її здоров'я дозволяє постійно надавати соціальні послуги;

      - копія трудової книжки, а у разі відсутності трудової книжки - письмове повідомлення особи із зазначенням інформації про відсутність трудової книжки та про останнє місце роботи чи отримання доходів;

      - заява про надання згоди на проведення перевірки даних про доходи особи з використанням  відомостей Державного реєстру фізичних осіб-платників податків (з урахуванням вимог Закону України "Про захист персональних даних")

      2) особою, яка потребує надання соціальних послуг, або її законним представником (у разі визнання цієї особи недієздатною):

         - заява про необхідність надання соціальних послуг;

         - паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

         - копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією;

       - висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність особи до сомообслуговування (за винятком осіб з інвалідністю I групи, інвалідність яких встановлена безстроково та які згідно з довідкою до акта огляду медико-соціальною. експертною комісією потребують постійного стороннього догляду). 

         Компенсація призначається:

        - на час встановлення групи інвалідності – особам з інвалідністю I групи, інвалідність яких встановлена безстроково та які згідно з довідкою до акта огляду медико - соціальною експертною комісією потребують постійного стороннього догляду;

       - на час, протягом якого особа, що подала заяву про необхідність отримання соціальних послуг, потребуватиме постійного стороннього догляду.

        Виплата компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, і покриття витрат на її доставку провадяться за рахунок коштів місцевих бюджетів.

    Фізичні особи, які одержують компенсацію, зобов'язані повідомити структурні підрозділи з питань соціального захисту, що призначають ці виплати, про обставини, які можуть вплинути на умови їх призначення  та виплати. У разі виявлення таких обставин виплата компенсації припиняється з дня, що настає за днем виникнення таких обставин. У разі одержання у зв'язку з цим зайвих сум компенсації одержувачі повинні відшкодувати структурним підрозділам з питань соціального захисту населення надміру виплачені суми за весь період, коли фізична особа не мала права на одержання компенсації.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора