A A A K K K
для людей з вадами зору
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

УПРАВЛІННЯМ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСУ НАСЕЛЕННЯ БАХМУТСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ПРОВЕДЕНО ОНЛАЙН-НАВЧАННЯ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ

Дата: 28.04.2025 13:30
Кількість переглядів: 99

Фото без опису

 

 

28 квітня УСЗН Бахмутської райдержадміністрації проведено онлайн-навчання до Дня охорони праці з метою привернення уваги органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням і вшанування пам'яті осіб, які загинули на виробництві.

У семінарі взяли участь представники громад Бахмутського району та структурних підрозділів райдержадміністрації.

 

Під час семінару обговорили основні положення законодавства з охорони праці та зміни, що відбулися під час воєнного стану

Начальник УСЗН Бахмутської райдержадміністрації Наталя Антипенко проінформувала учасників семінару про основоположні нормативно-правові акти у сфері охорони праці, окрему увагу звернула на законодавчі та нормативно-правові акти, які набули чинності під час воєнного стану. Також обговорили питання психосоціальної підтримки на робочому місці.

 

Головною метою охорони праці є створення на кожному ро­бочому місці безпечних умов праці, безпечної експлуатації облад­нання, зменшення або повна нейтралізація дії шкідливих і небез­печних виробничих, природних факторів на організм людини і, як наслідок, зниження травматизму на робочому місці та професійних захворювань.

 

Під час війни тисячі підприємств, попри безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України.

Для уникнення чи мінімізації наслідків небезпеки під час воєнного стану рекомендовано вжити наступних заходів:

 

  • покращити навчання та інструктажі (регулярно проводити інструктажі з охорони праці та оновлювати знання працівників щодо безпечних методів роботи);
  • проводити оцінку та управління ризиками (впроваджувати системи ідентифікації та аналізу потенційних небезпек на робочих місцях з подальшим розробленням заходів для їх мінімізації);
  • забезпечувати працівників засобами індивідуального захисту;
  • проводити технічне обслуговування обладнання;
  • забезпечувати психологічну підтримку працівників (створювати сприятливий психологічний клімат на робочих місцях, щоб зменшити стресові фактори та підвищити концентрацію працівників).

 

Ці заходи допоможуть створити безпечне робоче середовище, знизити ризик виникнення нещасних випадків та підвищити загальний рівень безпеки на робочих місцях.

 

Запобігання нещасним випадкам – це спільна відповідальність керівництва, співробітників і всього робочого колективу. Дотримання правил охорони праці – це не лише вимога закону, а й запорука вашої безпеки.

Пам’ятайте, що навіть найменша необережність може призвести до серйозних наслідків. 

 

 

 



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора