У ДНІПРІ ВІДБУВСЯ ФОРУМ З ПИТАНЬ ГЕНДЕРНОЇ РІВНОСТІ
27-28 березня у Дніпрі проходив форум «Гендерна рівність та протидія насильству: соціальні послуги як основа реагування на виклики війни», організований ГО «МАРТІН-клуб» у партнерстві з Донецькою облдержадміністрацією та за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні. Форум обʼєднав понад 100 представників і представниць служб і відділів соціальної сфери, задіяних в наданні допомоги постраждалим від насильства та реалізації державної політики у сфері гендерної рівності.
У форумі взяли участь представники управління соціального захисту населення Бахмутської райдержадміністрації.
Учасники форуму обговорили гострі питання щодо становища жінок в умовах війни, підтримки внутрішньо переміщених осіб та викликів, які постали перед соціальними службами. Особливу увагу приділили темам сексуального насильства та здоров'я жінок.
Начальниця управління сімʼї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації Лілія Золкіна виступила на тему: «Сучасна Каріатида: як жінки витримують пресинг війни і залишаються опорою всім, хто поруч». Уляна Токарєва, експертка у соціальній сфері, розповіла про соціальні сервіси та процес створення в Україні мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, а також інші важливі ініціативи для надання допомоги постраждалим.
У панельній дискусії на тему гендерної рівності участь взяв заступник начальника управління сімʼї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Михайло Снопенко. Він зазначив, що основою гендерної рівності є не лише рівні права та обов’язки, а головне – можливості для самореалізації для кожної жінки чи чоловіка та взаємна підтримка у цьому.
Під час відкриття другого дня роботи Форуму до присутніх звернулися заступник голови Донецької облдержадміністрації Олександр Шевченко, експертка в сфері протидії гендерно зумовленому насильству, кандидатка наук в сфері державного управління, гуманітарна координаторка Фонду ООН в галузі народонаселення UNFPA Ганна Карпеченкова, голова ГО «МАРТІН-клуб» Вікторія Федотова.
У рамках програми другого дня учасниці та учасники долучилися до роботи тематичних блоків: «Соціальні послуги як основа реагування на виклики війни», «Інтеграція переміщених фахівців у нові громади», «Професійне вигорання: методи профілактики та самодопомоги».
Під час проведення форуму працювали інтерактивні простори та локації, зокрема: «Кар’єрний хаб ВОНА», «Дружній до жінок та дівчат простір ВІЛЬНА», Безпечний для жінок та дівчат простір «СВІЙ простір», «ТатоХаб» для підтримки батьківства, Центр Допомоги Врятованим у м. Дніпро, YES: молодь опора стійкості, дитяча зона «Рожева Панама» та інші.
Дводенний Форум став майданчиком для обміну досвідом, пошуку ефективних рішень і подальшого зміцнення співпраці органів влади, громадського сектору та міжнародних організацій задля посилення захисту, підтримки та розвитку громади в умовах воєнного часу. Форум став не лише простором для навчання, але й підтримкою для соціальних працівників, які щодня допомагають іншим і потребують уваги, ресурсу та натхнення для продовження своєї місії.