10 БЕРЕЗНЯ – ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ГІМНУ УКРАЇНИ
10 березня в Україні відзначається День Державного Гімну – одного з головних державних символів нашої країни. Це свято було затверджене Кабінетом Міністрів України 7 грудня 2021 року, а сам Гімн офіційно був затверджений постановою Верховної Ради 6 березня 2003 року.
Дата 10 березня обрана невипадково. Цього дня 1865 року в Перемишлі під час вшанування пам’яті Тараса Шевченка вперше пролунав Гімн «Ще не вмерла Україна» у музичному оформленні Михайла Вербицького, слова Гімну написав поет Павло Чубинський у 1862 році.
День Державного Гімну – важливий день для кожного, хто вважає себе громадянином і патріотом України, оскільки він символізує єдність, силу та стійкість країни. Цей день є нагадуванням про важливість національної ідентичності та єдності, а також це свято унікальної культури та традицій українського народу.
Наші мужні захисники співають Державний Гімн на передовій.
Дорослі та діти співають Гімн України, переховуючись у бомбосховищах під час ворожих ракетних обстрілів.
Державний Гімн лунає вранці кожного дня на хвилині мовчання, під час офіційних урядових заходів і церемоній, а також на спортивних змаганнях та інших публічних зібраннях.
Пісня «Ще не вмерла Україна» за півтора століття стала символом боротьби за незалежність України і національним гімном. Під час Революції Гідності і зараз, коли український народ дає відсіч країні-агресору, Державний Гімн має особливе значення для всіх громадян; він єднає українців із попередніми поколіннями борців за свободу і незалежність України.