Роз'яснення щодо правових аспектів благодійної та волонтерської діяльності
З метою запобігання шахрайству та іншим зловживанням у сфері благодійної та волонтерської діяльності Міністерство внутрішніх справ України спільно з Національною поліцією України та Міністерством соціальної політики України підготувало відповідні роз’яснення щодо правових аспектів благодійної та волонтерської діяльності.
Підтримка благодійної та волонтерської діяльності є одним із пріоритетів, окреслених Національною стратегією сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021-2026 роки, що затверджена Указом Президента України від 07 вересня 2021 року № 487/2021. Адже рівень розвитку такої діяльності є свідченням сильного громадянського суспільства й ознакою демократичної держави. Проте в умовах війни благодійні ініціативи та волонтерський рух стали ще й дієвою зброєю у боротьбі українського народу з російськими окупантами. Відтак поточним урядовим планом заходів з реалізації Нацстратегії визначено цілу низку заходів, спрямованих на посилення цієї сфери, її розвиток у межах правового поля. Зокрема й шляхом проведення відповідної роз’яснювальної роботи.
У межах міжсекторальної співпраці, спрямованої на запобігання та протидію шахрайству та іншим зловживанням у благодійній та волонтерській діяльності, надання послуг та пільг у цій сфері, що визначено одним із завдань згадуваного урядового плану заходів, МВС, Національна поліція та Мінсоцполітики розробили низку роз’яснень стосовно запобігання виникненню передумов для вчинення правопорушень у цій сфері.
Роз’яснення розміщені у зручному для перегляду форматі на офіційному вебсайті МВС https://mvs.gov.ua/public/nacionalna-strategiia-spriiannia-rozvitku-gromadianskogo-suspilstva-v-ukrayini-na-2021-2026-roki/rekomendaciyi-shhodo-zapobigannia-viniknenniu-peredumov-ucinennia-pravoporusen-u-sferi-blagodiinoyi-ta-volonterskoyi-diialnosti-1