A A A K K K
для людей з вадами зору
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ "ЧОРНОБИЛЬ": ОНЛАЙН-ПРОЄКТ "ЧОРНОБИЛЬ. ІМЕНА ..."

Дата: 14.12.2024 14:13
Кількість переглядів: 139

Фото без опису

 

 

Для сучасної людини слово «ліквідатор» найчастіше асоціюється з персонажами серіалу «Чорнобиль» або грою «Сталкер», іншим медіа-контентом, який кожен міг бачити чи чути в минулому. Відтак люди потроху забувають, що ліквідатори живуть із нами поряд, що саме вони в далекому 1986 р. врятували світ від більших наслідків ядерної аварії. Ліквідатори – це і працівники Чорнобильської атомної електростанції, пожежники, медики, військові, будівельники, науковці й представники інших професій.

Українська письменниця Ліна Костенко писала: «Ми унікальна нація. У нас хліборобів морили голодом. Режисери ставили спектаклі у концтаборах. Поетів закопували у вічну мерзлоту. У кого ще є атомний саркофаг? А у нас є…».

Сьогодні, в День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, Національний музей «Чорнобиль», який зберігає пам’ять про людей, їхні вчинки, імена, вчергове нагадує суспільству про їх самопожертву та подвиг, про те, що у потрібну хвилину вони, не вагаючись, прийняли складне, але таке необхідне рішення.

Цим людям присвячений наш новий онлайн-проєкт «Чорнобиль. Імена…». Упродовж року ми будемо згадувати подвиги людей різних професій, що виконували свою роботу у надскладних радіаційних умовах.

Перші, серед багатьох, працівники Чорнобильської АЕС – Герої України: Олексій Ананенко, Борис Баранов і Володимир Беспалов, які 7 травня 1986 року в умовах значного радіаційного фону, спустили воду з басейну-барботеру під зруйнованим 4-м реактором ЧАЕС, чим запобігли повторному вибуху.

 

 

За інформацією Національного музею "Чорнобиль"

 



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора