A A A K K K
для людей з вадами зору
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО – ЦЕ НЕ ПРИВАТНА СПРАВА, А СУСПІЛЬНА ПРОБЛЕМА

Дата: 27.11.2024 15:02
Кількість переглядів: 73

Фото без опису

 

Домашнє насильство – це протиправні дії або бездіяльність (а також погрози їх вчинення) у формі фізичного, сексуального, психологічного, економічного насильства, що вчиняються у визначеному колі осіб, незалежно від місця їх проживання.

Домашнє насильство – це не лише про завдані побої. Насправді ж воно включає десятки форм насильницької поведінки. Але у всіх цих різновидів є спільні ознаки: відсутність поваги до іншої особи, прагнення влади та контролю над ним або нею, керування його або її рішеннями та діями.

 

Домашнє насильство може бути спрямоване як на дружину, чоловіка чи дітей, так і на інших родичів — вітчима (мачуху) та пасинка (падчерку), рідних братів і сестер, дядька (тітку) та племінника (племінницю), двоюрідних братів та сестер, бабусь та дідусів, колишнє подружжя, наречених, осіб, які спільно проживають однією сім’єю, опікунів, прийомних батьків, дітей, які проживають (проживали) в сім’ї патронатного вихователя. Втім, у жодному з випадків воно не є внутрішньосімейною справою чи особливостями родинного спілкування. Це протиправні дії, яким немає виправдання та про які не можна мовчати.

 

Ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті – все це і багато іншого є фізичним насильством.

Насильство не має ставати нормою! Негайно телефонуйте за номером 102 та викликайте поліцію.

 

Домашнє насильство в умовах війни в Україні нікуди не зникло, а навпаки може лише загострюватися. Пов’язані з цим проблеми залишилися такі ж, які були і в мирний час.

У разі, якщо ви стали жертвою домашнього фізичного або сексуального насильства, негайно вирушайте на прийом до лікаря, скористайтесь правом на встановлення обмежувального припису. Якщо ви потребуєте вирішення юридичних питань – скористайтесь своїм законним правом на безоплатну правову допомогу.

 

Дорослі та діти постраждалі від домашнього насильства, люди, які опинилися у складних життєвих обставинах, люди з інвалідністю чи малозабезпечені сім’ї, внутрішньо переміщені особи, учасники бойових дій можуть безоплатно отримати правову інформацію, консультації та роз’яснення з правових питань, допомогу у складенні заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних), а також допомогу у доступі до вторинної правової допомоги.

Телефонуйте за номером 0800213103 (зі стаціонарних та мобільних телефонів) та отримуйте безоплатну правову допомогу.

 

Якщо Ви особисто або Ваші знайомі потерпаєте від домашнього насильства та потребуєте допомоги – не чекайте! Звертайтеся за номерами:

102 – Національна поліція;

1547 – Єдина гаряча лінія для осіб, які постраждали від домашнього насильства.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора