A A A K K K
для людей з вадами зору
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

НА ДОНЕЧЧИНІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ КОНЦЕПЦІЮ РОЗВИТКУ ОХОРОНИ ПСИХОЛОГІЧНОГО ЗДОРОВ’Я ТА СОЦІАЛЬНИЙ ПАСПОРТ ОБЛАСТІ

Дата: 10.10.2024 18:00
Кількість переглядів: 24

Фото без опису

 

10 жовтня, у Всесвітній день психічного здоров’я, в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» на Донеччині в онлайн-форматі пройшла зустріч  «Стійкість одного – стійкість мільйонів, до якої долучились майже 100 учасників.

 

У заході взяли участь голова Бахмутської райдержадміністрації, начальник районної військової адміністрації Сергій Кальян і начальники військових адміністрацій населених пунктів Бахмутського району.

 

Під час зустрічі  перший заступник голови Донецької облдержадміністрації Юрій Винокуров презентував соціальний паспорт Донецької області та план заходів з реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в області. Заступник очільника області зауважив, що на стан психічного здоров’я жителів Донецької області впливає одразу декілька вагомих факторів, в тому числі  втрата близьких і знайомих, руйнування житла, вимушена евакуація та розірвані родинні зв’язки, невизначеність термінів закінчення війни та постійна тривога.

 

«Наша спільна задача – створити механізм дієвої допомоги нашим людям, особливо дітям, які найбільше постраждали в цих обставинах. Треба мобілізувати усі зусилля, щоб жителі Донеччини були ментально здоровими»,–  зазначив Юрій Винокуров.

 

Обласний план заходів на 2024—2026 роки з реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні об’єднує ключові кроки для забезпечення узгодження дій органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій. Базовий рівень надання послуг з психічного здоров’я ґрунтується на самодопомозі, неформальних послугах у громадах через систему освіти, охорони здоров’я, соціальні заклади.

 

Психологічна допомога жителям Донеччини надається у громадах, в гуманітарних хабах і центрах. Серед вразливих категорій населення – люди з інвалідністю, ВПО, літні люди, діти та підлітки, ветерани та члени їхніх родин. За інформацією Донецького обласного центру соціальних служб, з початку 2024 року психологічну допомогу отримали 5500 сімей.

 

Під час дискусійної панелі учасники зустрічі поділились досвідом впровадження всеукраїнської програми як у своїх громадах на території області, так і в гуманітарних центрах в інших регіонах країни, куди були змушені переїхати жителі Донеччини.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора