ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ КООРДИНАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ ПІДТРИМКИ ЦИВІЛЬНОГО НАСЕЛЕННЯ ПРИ БАХМУТСЬКІЙ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ, РАЙОННІЙ ВІЙСЬКОВІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ
25 вересня перший заступник голови Бахмутської райдержадміністрації Роман Большаков провів чергове засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при Бахмутській районній державній адміністрації, районній військовій адміністрації та організації діяльності консультативно-координаційних центрів підтримки населення Бахмутського району Донецької області. За запрошенням у засіданні взяла участь заступник начальника управління – начальник відділу моніторингу соціальних програм Департаменту соціального захисту населення Донецької облдержадміністрації Ольга Бондаренко.
Згідно з порядком денним першим було розглянуто питання про організацію роботи щодо надання гуманітарної допомоги дітям-сиротам, дітям, які залишилися без батьківського піклування, багатодітним сім’ям та будинкам сімейного типу Бахмутського району.
Роман Большаков зазначив, що на виконання протокольного доручення засідання Координаційного центру № 3 від 25.08.2023 органами місцевого самоврядування Бахмутського району надані списки дітей вищезазначених категорій із зазначенням їх місцезнаходження. За цими даними, кількість дітей-сиріт, дітей, які залишилися без батьківського піклування, дітей, які проживають в багатодітних сім’ях та будинках сімейного типу Бахмутському району, які виїхали до більш безпечних регіонів України та потребують допомоги, становить 1377 дітей. З них:
274 дитини-сироти та дітей, які залишилися без батьківського піклування;
314 багатодітних сімей, в яких виховуються 1092 дитини;
11 дітей, які виховуються в дитячих будинках сімейного типу.
За результатами розгляду питання керівникам консультативно-координаційних центрів підтримки населення Бахмутського району доручено вжити заходів щодо систематичного забезпечення гуманітарною допомогою дітей вищезазначених категорій, у разі необхідності організувати адресну доставку допомоги за програмою «Гуманітарна пошта України». У випадках, коли діти проживають у населених пунктах і областях, де відсутні консультативно-координаційні центри підтримки населення Бахмутського району, управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації рекомендовано провести роботу з відповідними територіальними громадами щодо забезпечення цих дітей та їхніх сімей гуманітарною допомогою першочергово.
Про стан роботи консультативно-координаційних центрів підтримки населення Бахмутського району доповіла начальник управління соціального захисту населення Наталя Антипенко. За її інформацією, станом на 01.09.2023 кількість осіб, які обслуговуються/отримують послуги в консультативно-координаційних центрах підтримки населення Бахмутського району становить 22 316 осіб, з них 10 933 сімей, в яких виховуються 4 434 дитини.
Найбільш затребувані послуги серед ВПО, що надаються консультативно-координаційними центрами підтримки, – це надання допомоги у вигляді продуктів харчування, одягу, гігієнічних засобів тощо, тимчасове розміщення та допомога з пошуком житла, адресна матеріальна допомога (зокрема відшкодування витрат на лікування), психологічні консультації, відновлення документів, консультації інформаційного центру та допомога у працевлаштуванні.
З метою задоволення нагальних потреб ВПО налагоджена співпраця центрів підтримки населення з міжнародними і всеукраїнськими благодійними організаціями та фондами. Наразі гуманітарна та благодійна допомога для вимушених переселенців з Бахмутського району надходить від міжнародної благодійної організаціяї Global Empowerment Mission (GEM), що працює у партнерстві з Howard G.Buffett Foundation (забезпечення продуктовими наборами), Міжнародної організації з міграції (МОМ) (засоби гігієни та побутової хімії), Фонду Ріната Ахметова у рамках програми «Порятунок життів» (надання гуманітарної допомоги, продуктових наборів), БФ «Право на захист» (безоплатна юридична допомога), Гуманітарної місії «Проліска» (евакуація та забезпечення речами побуту) та від інших благодійних організацій.
Запрошена на засідання Ольга Бондаренко зазначила, що із 70 центрів підтримки, гуманітарних хабів, які надають допомогу населенню Донецької області, 25 були відкриті за ініціативи органів влади Бахмутського району; з них 5 – центри підтримки, створені при Бахмутській райдержадміністрації, районній військовій адміністрації. Робота, що ними проводиться, має важливе значення для вимушених переселенців і вже приносить плідні результати.
На засіданні прийнято рішення: керівникам консультативно-координаційних центрів підтримки населення Бахмутського району продовжувати співробітництво з благодійними організаціями та проводити активну роботу щодо пошуку нових організацій-партнерів для підписання меморандумів про співпрацю з метою задоволення нагальних потреб внутрішньо переміщених осіб з Бахмутського району.