Оподаткування іноземних доходів – додаткове наповнювання бюджету громад
Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що фізичні особи, що є громадянами України та працюють, тимчасово або постійно за кордоном, повинні декларувати доходи, отримані як із джерел в Україні, так і іноземні доходи. Громадяни у пошуках кращого та дорожчого застосування своїх талантів обирають працевлаштування за межами України, але залишаючись з громадянством нашої держави.
Поняття іноземного доходу визначається Податковим Кодексом України (далі – ПКУ) як дохід (прибуток), отриманий з джерел за межами України. Саме іноземні доходи, відповідно до ст. 163 ПКУ, є об'єктом оподаткування резидента.
Відповідно до п.п. 170.11.1 та 170.11.2 п. 170.11 ст. 170 ПКУ, якщо джерело доходів громадянина є іноземним, то сума такого доходу підлягає декларуванню та оподаткуванню. Ставка податку на доходи фізичних осіб складає 18%, військового збору – 1,5%.
Податкова декларація платниками податку на доходи фізичних осіб подається за звітний період – календарний рік, до 1 травня року, що настає за звітним.
У разі, якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку на доходи фізичних осіб може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у податковій декларації (п.п. 170.11.2 п. 170.11 ст. 170 ПКУ).
Для зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов’язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачене чинними міжнародними договорами України.
Суми податків та зборів, сплачені за межами України, зараховуються під час розрахунку податків та зборів в Україні за правилами, встановленими ПКУ.
У разі відсутності в платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, такий платник зобов'язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами.
Головне управління ДПС у Донецькій області наголошує, що сума податку на доходи фізичних осіб, сплачена саме з іноземних доходів – це вагоме додаткове наповнювання бюджету громад, як сьогодні, так і в майбутньому. Це кошти – на освіту, лікування, облаштування територій, внесок в добробут громади і держави.
Дізнавайтеся про всі новації податкового законодавства на офіційній сторінці ГУ ДПС у Донецькій області у мережі Facebook.