Пам’ятка для виробників сільськогосподарської продукції, які використовують у своїй виробничій діяльності засоби агрохімії щодо безпечного використання пестицидів.
З метою організації виконання у 2019 році в агропромисловому комплексі області вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, безпечного застосування пестицидів та агрохімікатів, та згідно вимог ст.12 Закону України «Про пестициди і агрохімікати», ст.7 Закону України « Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» , ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» адміністрація господарств зобов’язана.
1.До роботи з пестицидами допускаються особи, що пройшлимедичний огляд, спеціальну підготовку та мають відповідніпосвідчення, допуск та наряд на виконання робіт з пестицидами відповідно до "Порядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи, пов'язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами".
2.Зберігання пестицидів допускається тільки в спеціально призначених для цього складах.
3. Зберігання пестицидів на складі допускається тільки після його погодження державними органами, установами і організаціями в межах їх повноважень і отримання паспорта . Паспортизація здійснюється щорічно.
4.Обробки сільськогосподарських культур повинні здійснюватися виключно препаратами, офіційно дозволеними «Переліком пестицидів та агрохімікатів дозволених в Україні».
5. Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранні ранкові (до 10) і вечірні (18- 22) години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього повітря нижче +10 град.С.
6. Завчасно, але не менше чим за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств сповіщає населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об'єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів. У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.
ПОРУШЕННЯ ЗАКОНУ УКРАЇНИ “ПРО ЗАХИСТ РОСЛИН” СТ. 21 ТЯГНЕ ЗА СОБОЮ ДИСЦИПЛІНАРНУ, АДМІНІСТРАТИВНУ, ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВУ АБО КРИМІНАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ