У ДНІПРІ СПЕЦІАЛІСТИ БАХМУТСЬКОГО РАЙОНУ У СФЕРІ ПРОТИДІЇ ТА ЗАПОБІГАННЯ ГЕНДЕРНО ЗУМОВЛЕНОМУ НАСИЛЬСТВУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ТРЕНІНГУ «НУЛЬОВА ТЕРПИМІСТЬ ДО ГЕНДЕРНО ЗУМОВЛЕНОГО НАСИЛЬСТВА (ГЗН): ЕФЕКТИВНА ДОПОМОГА ПОСТРАЖДАЛИМ»

Дата: 19.01.2024 14:39

18 січня у м. Дніпро спеціалісти управління соціального захисту населення Бахмутської райдержадміністрації взяли участь у тренінгу «Нульова терпимість до гендерно зумовленого насильства (ГЗН): ефективна допомога постраждалим», що був організований ГО «Асоціація жінок-юристок України «ЮрФем» за підтримки Структури ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки) в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні» (EU4Recovery) за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Також у заході взяли участь представники управління із соціальної роботи, центрів соціальних служб і центрів з надання соціальних послуг, управління освіти, представники з питань соціального захисту населення, служби у справах дітей, закладів охорони здоров’я Бахмутської, Сіверської, Соледарської, Торецької, Часовоярської та Званівської територіальних громад Бахмутського району.

Загальною метою тренінгу було покращити координацію й, відповідно, якість надання послуг постраждалим від різних форм гендерно зумовленого насильства.  На заході обговорювалися питання реалізації державної політики у сфері протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству:

виклики в роботі з кейсами гендерно зумовленого насильства;

Стамбульська конвенція: рекомендації та імплементація;

Резолюція Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека». Національний план дій з виконання Резолюції;

сексуальне насильство як форма ГЗН;

ідентифікація сексуального насильства;

механізми захисту постраждалих за національним законодавством;

поняття добровільної згоди. Віктимблеймінг;

сексуальне насильство, пов’язане з війною: поняття та ознаки;

домашнє насильство як форма ГЗН;

ідентифікація потерпілих від домашнього насильства;

відповідальність за вчинення домашнього насильства в контексті українського законодавства;

спеціальні заходи реагування на вчинення домашнього насильства;

важливість злагодженої роботи всіх суб’єктів, що здійснюють заходи з протидії та запобігання ГЗН;

ретравматизація. Важливість чутливої комунікації з постраждалими, основні рекомендації.

Учасники тренінгу здобули практичні навички щодо надання послуг потерпілим від різних форм гендерно зумовленого насильства. За результатами одноденного тренінгу всі учасники отримали сертифікати.