A A A K K K
для людей з вадами зору
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

Передання функцій органам Пенсійного фонду України із призначення, нарахування та виплати пільг і житлових субсидій

Дата: 24.09.2022 12:01
Кількість переглядів: 181

Фото без опису

На засіданні Уряду 16 вересня 2022 року внесені зміни до порядків надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг (постанова Кабінету Міністрів України від 16.09.2022 № 1041 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України»).

Відповідним рішенням передбачено передачу функцій призначення, нарахування і виплати житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг від органів соціального захисту населення до органів Пенсійного фонду України, які працюють за екстериторіальним принципом.

Прийом заяв на отримання пільг та житлових субсидій, а також їх призначення здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення до 30 листопада 2022 року включно, починаючи з 1 грудня 2022 – органами Пенсійного фонду України.

Крім того, в умовах воєнного стану вказані зміни дадуть можливість:

централізувати фінансування виплат, що дозволить оптимізувати та прискорити час проходження коштів;

автоматизувати та прискорити процес призначення, нарахування та виплати житлових субсидій та пільг;

забезпечити право людей на допомогу від держави за будь-яких обставин, що є важливим в умовах воєнного часу, коли частина людей вимушено змінили своє місце проживання;

зберігати централізовано дані громадян, необхідні для призначення та розрахунку житлових субсидій і пільг, щоб не втрачати їх в умовах окупації окремих територій, а також за потреби оперативно корегувати.

Також, вказані зміни передбачають, що при розрахунку житлової субсидії до середньомісячного сукупного доходу громадянам не будуть враховувати:

допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам;

компенсацію для покриття понесених витрат, пов’язаних з розміщенням в своєму житловому приміщенні внутрішньо переміщених осіб за програмою «Прихисток».

 

Фото без опису

 

За матеріалами сайту Донецької облдержадміністрації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора