A A A K K K
для людей з вадами зору
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

Бахмутське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області інформує

Дата: 04.05.2020 15:37
Кількість переглядів: 533

Фото без опису

Безпека праці під час проведення весняно-польових робіт

(внесення гербіцидів, обприскування, протравлення насіння)

 

Весняно-польові роботи – напружений етап річного циклу агропромислового виробництва.     

До роботи з пестицидами і мінеральними добривами допускаються особи, які пройшли навчання та інструктаж з охорони праці, які не мають медичних протипоказань і пройшли медичні огляди. Не допускаються - особи молодше 18 років, жінки у віці до 35 років, вагітні жінки та жінки, які годують грудьми.

Роботи з протруювання насіння повинні бути максимально механізовані, без використання ручної праці. Застосовується тільки напівсухий і мокрий способи протруювання. Насіння протруюють в спеціально обладнаних приміщеннях, розташованих не ближче 500 метрів від житлових будівель, тваринницьких приміщень, джерел водопостачання, а також в спеціально обладнаних секціях складу для зберігання зерна.

З мінеральних добрив особливу обережність слід дотримувати при роботі з водним аміаком. Не допускається робота при несправних робочих органах агрегату, підтіканні рідини. В аварійній ситуації тракторист повинен негайно покинути кабіну і відійти на безпечну відстань. Кузова, баки, ємності, робочі органи машин по внесенню добрив і транспортні засоби після закінчення роботи очищають і промивають водою, а після роботи з пестицидами наносять знешкоджуючу (детоксикаційну) речовину (10% -ний розчин ДІАС або 25% - ний розчин хлорного вапна) , витримують 40-50 хв, після чого промивають водою.

Перед початком робіт з обробки сільгоспугідь всю використовувану техніку перевіряють на справність, регулюють розташування робочих органів, норму витрати рідини випробують на воді. На корпус машин наносять написи, що вказують на необхідність застосовувати при роботі ЗІЗ. Машини повинні бути обладнані бачком з водою не менше 5 л для миття рук.

Під час обробки з використанням вентиляторних і штангових тракторних обприскувачів швидкість вітру не повинна перевищувати 4 м/с з максимально можливим рухом агрегату проти вітру і на відстані не менше 300 м від населених пунктів, джерел водопостачання, місць відпочинку населення і ділянок проведення ручних робіт по догляду за культурами. Заправку обприскувачів виконують закритим способом по герметичним шлангам. Кабіни тракторів при заправці та внесенні пестицидів повинні бути повністю закриті. На ділянках, оброблених пестицидами, роботи поновлюють тільки після закінчення визначених термінів, встановлених в залежності від фізико-хімічних властивостей використаних пестицидів (від 1 до 60 діб).

Після роботи з пестицидами і мінеральними добривами слід перевдягтись та прийняти душ. Використаний спецодяг пруть централізовано в спеціальних пральнях.

Необхідною умовою успішного проведення комплексу весняно-польових робіт та збереження людського потенціалу є створення керівниками сільськогосподарських підприємств безпечних умов праці, суворе дотримання працівниками трудової та виробничої дисципліни, правил охорони праці, пожежної безпеки. 

                                                         

                                                        Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                        дирекції Фонду соціального страхування України

        в Донецькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора