A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

Запобігання та протидія домашньому насильству

Запобігання та протидія домашньому насильству – система заходів, що здійснюються органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, а також громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, та спрямовані на підвищення рівня обізнаності суспільства щодо форм, причин і насідків домашнього насильства, формування нетерпимого ставлення до насильницької моделі поведінки у приватних стосунках, небайдужого ставлення до постраждалих осіб, насамперед до постраждалих дітей, викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні ролі та обов’язки жінок і чоловіків, а також будь-яких звичаїв і традицій, що на них ґрунтуються. Це заходи, які спрямовані на припинення домашнього насильства, надання допомоги та захисту постраждалій особі, відшкодування їй завданої шкоди, а також на належне розслідування випадків домашнього насильства, притягнення до відповідальності кривдників та зміну їхньої поведінки.

З метою  забезпечена координація дій суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству в Бахмутському  районі працює районна рада з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі та протидії торгівлі людьми.

Протягом 2020 року при Бахмутському районному  центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді здійснює роботу  з фахівців мобільна бригада в рамках реалізації проекту "Комплексний підхід у вирішенні проблем гендернозумовленого насильства проти хлопчиків, дівчат, чоловіків та жінок у Східному регіоні (на території Донецької, Луганської областей, підконтрольних Уряду України" за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Закон України та кримінальний кодекс України передбачають виконання програм для кривдників. Органи місцевого самоврядування та місцеві державні адміністрації є відповідальними за виконання програм для кривдників, організують та забезпечують проходження кривдниками таких програм.

Нормативна база в сфері запобігання та протидії  домашньому насильству

ЗАКОН УКРАЇНИ «Про запобігання та протидію домашньому насильству»

ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ  «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі»

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора