Донецька область

Молодіжна та сімейна політика

Про організацію допомоги родинам, які опинилися в складних жиггсвих обставинах

З метою сприяння у наданні послуг особам, які постраждали від домашнього насильства, зокрема в частині забезпечення місцем тимчасового, безпечного, цілодобового перебування, організації допомоги особам, які опинились в складних жиггсвих обставинах та не мають місця проживання, у яких відсутні документи, що посвідчують особу, як наслідок виникають проблеми з працевлаштуванням та пошуком житла, а також для збереження родинних зв'язків між мамою та дитиною - організовано роботу Кризового центру для жінок із дітьми «Місто Добра»:

Місцезнаходження: м. Чернівці, вул. Річна, 10;

Контакти:   0 800 503 231 безкоштовний з усіх номерів по Україні; +38 (099) 2000 103 офіс БФ «Я майбутнє України»; 050 243 69 71  керівник Марта Левченко;

Електронна адреса: citvofgoodness@gmail.com ;

Офіційний сайт https://misto-dobra.com.ua .

Кризовий центр для жінок із дітьми «Місто Добра» - це не тільки тимчасовий притулок та місце безпечного проживання постраждалих від домашнього насильства, але й комплексна програма соціалізації жінок, по завершенню якої жінка-мама самостійно вміє забезпечувати себе та своїх дітей.

У приміщення Кризового центру облаштовано 27 житлових кімнат для цілодобового перебування 80 осіб, які забезпечуються всіма необхідними речами, засобами гігієни, продуктами харчування. Разом з тим, умови перебування адаптовані для осіб з інвалідністю.

Мешканцями Кризового центру «Місто Добра» можуть бути жінки із дітьми з усіх областей України та громадянки інших країн, які потребують допомоги на території України.

Мешканці притулку отримують кваліфіковану медичну, юридичну, психологічну, педагогічну допомогу, здобувають навички ведення домашнього господарства, за потреби можуть здобути освіту, працевлаштуватись.

Програма розвитку є індивідуальною і базується виключно на бажанні та потенціалі самої жінки.

Протягом реабілітації родини, працівники Кризового центру тримають зворотній зв'язкок із установою, яка скерувала родину та інформують про проведену роботу з родиною, надання відповідних послуг.

Для зарахування до Кризового центру необхідні:

- попереднє узгодження із центром по телефону чи електронній пошті;

- флюрографія;

- аналіз на Torch-інфекції.

З метою реалізації державної політики щодо підтримки сім’ї, дітей та молоді постійно здійснюється комплексний підхід в реалізації заходів, спрямованих на національно-патріотичне виховання дітей та молоді, здійснення соціального та правового захисту дітей та молоді, підтримки творчих ініціатив, розвитку інтелектуального потенціалу, збереження та забезпечення здоров’я, профілактики негативних явищ в дитячому та молодіжному середовищі, надання всебічної допомоги сім'ям з дітьми.

В 2017- 2018 роках в Бахмутському районі реалізований обласний проект «Гідна країна для гідних людей», створені та відкриті 2 інноваційні центри розвитку молоді: Молодіжний центр «Імпульс» м. Світлодарськ, Молодіжний центр «Вітер змін» смт. Миронівський.

В 2020 році  продовжується  реалізація обласного проекту «Гідна країна для гідних людей» щодо створення інноваційних центрів розвитку молоді, відкриття 1 молодіжного центру заплановано у с. Калинівка (за рахунок бюджетів обласної, районної  та сільської рад).

Створені молодіжні центри сприяють всебічному розвитку молоді Бахмутського району завдяки неформальним та інтерактивним методам навчання, активізації діяльності населення та об’єднання їх зусиль у реалізації різноманітних проектів.

Одним з основних завдань,  що вирішуються відділом в сфері сімейної політики є забезпечення виконання програм та здійснення заходів, спрямованих на забезпечення соціального та правового захисту молоді та сім’ї, у тому числі соціальної підтримки сімей з дітьми, багатодітних та молодих сімей, сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах.

Постійно проводиться робота щодо обліку багатодітних сімей Бахмутського району та надання адміністративних послуг щодо видачі посвідчень батькам та дітям з багатодітних сімей.