Фізична культура та спорт

З метою реалізації державної політики в галузі фізичної культури та спорту в районі створені умови для заняття фізичною культурою і спортом, діє система фізичного виховання та організація зайняття спортом (за місцем навчання, проживання або роботи).

В Бахмутському районі до мережі спортивних споруд входять: 1 спортивно-оздоровчий комплекс «Доломітчик» в м. Сіверськ, 1 спортивно-оздоровчий комплекс Вуглегірської ТЄС м. Світлодарськ, 1 комунальний заклад спортивно-оздоровчого профілю «Стадіон «Авангард» м. Часів Яр, 2 стадіони, 5 спортивних майданчика із штучним покриттям, 8 спортивних майданчика та 10 спортивних залів при ЗОШ, 2 майданчика з антивандальним тренажерним обладнанням.

Для постійних занять фізичною культурою і спортом на пільгових умовах користування надавались спортивні зали загальноосвітніх шкіл району для проведення тренувань відділень КДЮСШ Бахмутського району,                                   1 пристосованого приміщення Світлодарської  НВК для спортивного клубу з виду спорту - кіокушинкай карате, спортивна зала в смт. Миронівський (Миронівського інтернату) для тренувань учбових груп обласної дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з видів боротьби з дзюдо, сумо, самбо.

Таким чином, існуюча мережа спортивних споруд дає можливість займатися фізичною культурою і спортом в районі як за місцем навчання, так і за місцем проживання, або роботи. Створені  умови для залучення до занять фізичною культурою та спортом дітей пільгових категорій. Діти пільгових категорій мають можливість відвідувати безкоштовно секції в загальноосвітніх навчальних закладах та  КДЮСШ Бахмутського району.

Робота в сфері фізичної культури та спорту серед сільського населення Бахмутського району проводиться Громадською організацією «Бахмутська місцева організацією всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос».

Одним із основним завданням відділу культури, молоді та спорту райдержадміністрації є підвищення рівня здоров'я, фізичного та духовного розвитку дітей та молоді, популяризація здорового та активного способу життя.

Програмою економічного і соціального розвитку Бахмутського району на 2020 рік затверджено фінансування на організацію та проведення спортивних змагань районного рівня та на участь спортсменів району в обласних змаганнях.